Banner
Banner
Banner

Investori upínajú pozornosť k najlepším európskym trhom

Spoločnosť CB Richard Ellis vykonala na veľtrhu MIPIM prieskum, do ktorého sa zapojilo 270 investorov. Tí sa zverili s tým, do ktorých sektorov zahraničných nehnuteľností, a v ktorých krajinách plánujú investovať.

K najdôležitejším poznatkom patrí, že 60 % investorov sa chce zamerať na európske trhy. Druhým najvyhľadávanejším svetadielom je Ázia s 21 %, na reality v USA (alebo presnejšie v severnej Amerike) sa zameriava 12 % opýtaných.

V Európe sa investorom ako najatraktívnejší javí realitný trh vo Veľkej Británii (31 %), veľkému záujmu sa tešia ¬tiež nehnuteľnosti vo Francúzsku a Nemecku s 18 %. Nárastu záujmu sa teší stredná a východná Európa, pre 16 % investorov dokonca ide o najzaujímavejšie trhy.

Tip: Najväčšia ponuka zahraničných nehnuteľností

Absolútna väčšina investorov (viac než 75 %) je presvedčených, že rok 2010 je tým správnym rokom k tzv. „PRIME” nákupu, teda investíciou do nehnuteľností tej najlepšej kvality, v najlepších lokalitách a pod. Viac než polovica účastníkov výskumu (55 %) stavia na to, že nehnuteľnosti nesplňujúce „PRIME” kritériá budú najvýhodnejšie k dispozícii najprv v roku 2011. Obdobný počet investorov má obavy z tzv. „dvojitého prepadu“ alebo slabého záujmu nájomcov. Prím by v roku 2010 mali hrať PRIME nehnuteľnosti a to najmä kancelárske.

Rubrika: Zahraničné reality, Články
Zahraničné reality a nehnuteľnosti