Banner
Banner
Banner

USA: júlová výstavba domov zaostala za očakávaním

Americké ministerstvo obchodu ohlásilo medzimesačný nárast novo začaté výstavby domov v USA o 1,7 percenta. Nárast zaostal za očakávaním analytikov. Počet novo vydaných stavebných povolení, ktorý je považovaný za objektívny ukazovateľ budúcej stavebnej aktivity, potom klesol na ročné minimum. Počet dokončených domov sa navyše prepadol o rekordných 32,8 percentných bodov.

Tip: Ako prebieha nákup nehnuteľnosti v zahraničí.

Stavebné spoločnosti v júli položili v prepočte na celý rok základy k 546.000 obytným domov. Odhady odborníkov pritom uvažovali s číslom 560.000. Navyše ministerstvo opravilo júnový pokles novo začatej výstavby na 8,7 percenta z pôvodne ohlásených 5 %. V medziročnom porovnaní to znamená, že sa výstavba v júli prepadla o 7 %.

Počet novo vydaných stavebných povolení sa v júli medzimesačne znížil o 3,1 % (ročne prepočítané 565.000), čo predstavuje najnižšiu úroveň od mája minulého roku. Analytici počítali s miernejším poklesom na 580.000, napísala agentúra Reuters.

Americká Národná asociácia staviteľov domov zverejnila informáciu, že jej index nálady staviteľov domov v auguste klesol na 13 bodov, t. j. najnižšie od marca 2009. Ak je index pod hranicou 50 bodov, ukazuje to negatívnu náladu staviteľov. Nad 50-bodovú hranicu sa index vyhupol naposledy v apríli 2006.

Rubrika: Zahraničné reality, Články
Zahraničné reality a nehnuteľnosti