Banner
Banner
Banner

Do prázdninovej nehnuteľnosti chce investovať až štvrtina Britov

Investovať do vlastnej nehnuteľnosti v zahraničí láka stále viac ľudí. Podľa novej správy ju zvažuje čoraz viac Britov, až jedna štvrtina.

Prenajímanie prázdninových nehnuteľností sa tak zrejme v najbližších piatich až desiatich rokoch priblíži svojmu vrcholu. Tí, ktorí o kúpe uvažujú, uvádzajú ako dôvod súčasné nízke ceny, dlhodobá investícia je podľa nich teraz výrazne lákavejšia.

Zhruba štvrtina tých, ktorí o kúpe uvažujú, by brali investíciu ako doplnok k svojmu príjmu, správa odhaduje, že vlastníci prázdninových domov s nehnuteľnosťami po celom svete týmto spôsobom za minulý rok zarobili 540 miliónov libier.

Pre Britov sú jednou z najlákavejších destinácií z tohto pohľadu Alpy, obľuba lyžiarskych stredísk stále rastie. Medzi Britmi vlastniacimi prázdninový dom v zahraničí Alpy jednoznačne víťazia, nehnuteľnosť ich tu vlastní deväť percent.

Aj keď lyžiarske destinácie nie sú práve najlacnejšie, nová vlna skvele položených a kvalitných lyžiarskych stredísk ponúka kupujúcim útočisko, ktoré môžu často využívať, ľahko ho prenajmú a do budúcnosti z neho môžu profitovať aj finančne. Medzi záujemcami aj naďalej víťazia jednoznačne nehnuteľnosti vo Francúzsku, ktoré prilákajú až tretinu trhu. Milionári volia luxusné nehnuteľnosti v Megève a Courchevel, ponúkajú sa tu ale aj možnosti pre menej hnuteľných. Strediská ako Morzine alebo Les Arcs ponúkajú dobrú kvalitu lyžovania za prijateľnú cenu.

Novo postavené nehnuteľnosti sú pre kúpu často výhodnejšie, kvôli nižším notárskym poplatkom. Zatiaľ čo pri nehnuteľnostiach mladších ako päť rokov sa platí 2,5 percent, pri starších môžu vyšplhať až k 8 percentám.

Rubrika: Zahraničné reality, Články
Zahraničné reality a nehnuteľnosti