Banner
Banner
Banner

Kde si zaobstarať zahraničnú nehnuteľnosť v roku 2012

V súvislosti s postupujúcou ekonomickou krízou v Európe a na ďalších miestach vo svete uvažujú investori, kde najlepšie investovať. Britský denník The Telegraph zostavil rebríček desiatich top destinácii, kde sa teraz najviac oplatí zaobstarať si nehnuteľnosť.

Autori odporúčajú vyberať luxusné lokality (prečítajte si aj článok na tému Luxusné nehnuteľnosti): okrem toho, že získate nehnuteľnosť v tej najlepšej časti krajiny, ešte je k tomu veľká šanca na zúročenie vašich investícií.

Kanada

Situácia v Kanade je výrazne odlišná ako v Spojených štátoch amerických. Realitní makléri predpovedajú v nasledujúcom roku nárast predaja aj cien približne o päť percent. Na výber je z mnohých destinácií. Napríklad Briti uprednostňujú východné pobrežie, kam doletia z Veľkej Británie za päť až sedem hodín. Navyše je tu aj výborná ponuka voľnočasových i lyžiarskych aktivít. V ponuke sú ale aj lyžiarske chatky alebo drevené domčeky v Skalistých horách.

Hong Kong

Miestny trh s nehnuteľnosťami je v poslednej dobe skutočne na vzostupe. Jedným z dôvodov je, že sa už nespolieha len na kupca zo zahraničia, domáci Číňania stoja za tretinou všetkých transakcií. Podľa realitných kancelárií vzrástli ceny v poslednom roku o 11 percent, od roku 2005 potom dokonca o 80 percent. Podobná bude zrejme situácia aj v nasledujúcich rokoch.

Švajčiarsko

Ľudia si v Švajčiarsku kupujú nehnuteľnosť z niekoľkých dôvodov. Aby sa zdokonalili vo svojich lyžiarskych schopnostiach, kvôli stabilným cenám nehnuteľností a kvôli daňovému systému. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od konkrétnej oblasti, celkovo ale zostávajú veľmi stabilné. Podľa odhadov je 12 percent kupujúcich z Veľkej Británie, Ruska, Nemecka, Francúzska a v poslednej dobe tiež z Ázie.

» Ponuka nehnuteľností vo Švajčiarsku.

Maurícius

Po dlhú dobu bol tento ostrov cieľom ľudí mieriacich na dovolenku, teraz je ale tiež vhodnou lokalitou na investície. Ľudia si tu môžu užiť vodné športy, nádherné pláže a očarujúce dedinky. Nespornou výhodou je ale aj finančná otázka. Ak si tu kúpite nehnuteľnosť, máte právo stať sa tu rezidentom a máte tak nárok na nízke dane. Výhodou je aj stabilná politická situácia, vďaka ktorej vzrástla ekonomika krajiny v posledných ôsmich rokoch o osem percent.

» Ponuka nehnuteľností na Mauríciu.

Gibraltár

Táto malinká britská kolónia je naozaj stabilná v porovnaní so susedným Španielskom. Neplatí sa tu daň z pridanej hodnoty, je tu relatívne nízka daň z príjmu. Okrem toho tu prekvitá turizmus a ekonomika je na veľmi dobrej úrovni. Nevýhodou môže byť naozaj malý priestor, na pár kilometroch štvorcových tu žije 30 tisíc obyvateľov, čo robí z Gibraltáru jednu z najosídlenejších krajín sveta.

JAR

Táto krajina toho môže ponúknuť ako máloktorá iná. Za hranicami mesta leží nádherná príroda s rozľahlými pláňami, “nezkaženými” dedinami a skvelou vinárskou kultúrou. Lákadlom je tiež celoročne priaznivé podnebie. Kapské mesto je letecky veľmi dobre dostupné a každý tu hovorí po anglicky. Oproti svetovým merítkam sú tu výrazne nižšie ceny nehnuteľností.

Barbados

Barbados si zachováva auru prestíže a bezpečnej investície. Jeho právny a politický systém je rovnaký ako britský, denne sú sem vypravované linky z Veľkej Británie, Spojených štátov, Kanady i ďalších miest sveta. Turizmus tu prekvitá, čo pomáha udržať na vyššej miere ceny nájmov pre majiteľov nehnuteľností. Podmienky tu sú výborné aj pre prípadných investorov zo zahraničia, obstarávacie ceny ale k tým najlacnejším nepatria.

» Ponuka nehnuteľností v Karibiku. (EN)

St. Lucia

Tento ostrov v Karibiku bol dlho populárny pre Britov, nehľadiac na to, že tamojšie cesty nie sú v najlepšom stave a niektoré oblasti sú doslova prepchaté turistami. Sú tu ale k videniu úžasné hory, dažďové pralesy i koralové útesy. Niektorí tento ostrov charakterizujú ako Barbados s nižšími cenami. Najobľúbenejšou lokalitou je severozápad ostrova, najmä blízko pláže Rodney, kde sa v poslednej dobe značne rozvíja aj infraštruktúra.

Keňa

Podľa odborníkov zažíva táto krajina v posledných rokoch vytrvalý rast záujmu, aj napriek finančnej kríze a obavy z terorizmu. Turistická sezóna tu v niektorých oblastiach trvá dlhšie ako 40 týždňov, čo robí krajinu atraktívnu pre tých, ktorí si chcú zaobstarať nehnuteľnosť, ktorá im bude prinášať peniaze z prenájmu. Väčšina pôdy je vlastnená štátom, cudzinci preto môžu kupovať nehnuteľnosť len v určitých lokalitách.

Kajmanské ostrovy

Táto lokalita predstavuje najväčší životný štandard v Karibiku. Krajina má po svete značnú dôveru, sídli tu viac ako 200 bánk z celého sveta. Návštevnosť sa líši podľa jednotlivých ostrovov, ostrov Great Cayman je najväčší, priťahuje milovníkov piesočnatých pláží a slniečka. Lieta sa sem pomerne často, najjednoduchšie je zvoliť let s prestupom na susednú Jamajku alebo Kubu.

Rubrika: Zahraničné reality, Články
Zahraničné reality a nehnuteľnosti