Banner
Banner
Banner

Reštaurácia s michelinskou hviezdou pridáva destinácii na atraktivite

Realitní makléri v poslednej dobe zaznamenali, že existuje súvislosť medzi reštauráciou označenou prestížnou michelinskou hviezdou, ktorá je známkou najvyššej kvality, a vyššími cenami nehnuteľností v danej lokalite. Podobná je situácia s luxusnými obchodmi či preslávenými kaviarňami. Aj v ich okolí sú ceny nehnuteľností vyššie.

Podľa odborného serveru PrimeLocation.com sa ukazuje, že približne tretina nehnuteľností, ktoré majú v neďalekom okolí reštauráciu označenú michelinskou hviezdou, sú o polovicu drahšie, ako je priemer v danej lokalite.

V tomto ohľade víťazí Ascot v Berkshire, v ktorom sa nachádza reštaurácia Cowarth Park honosiaca jednu michelinskú hviezdu. V tomto meste sú ceny nehnuteľností 146 percent nad regionálnym priemerom.

Efekt michelinskej hviezdy je veľmi zrejmý tiež na severe krajiny, kde v tomto smere vedie Patel Bridge (North Yorkshire), domovské mesto Yorke Arms s jednou michelinskou hviezdou. Ceny sú tu 137 percent nad regionálnym priemerom.

V Škótsku je potom najlepším “michelinským” mestom Elie vo Fife, kde sa nachádza Jednohviezdičková obľúbená reštaurácia Sangster ‘s, kde sú ceny 133 percent nad regionálnym priemerom.

Jedným z možných dôvodov vyšších cien je fakt, že michelinské hviezdy sa spravidla nachádzajú v atraktívnej lokalite, ktorá už sama o sebe priláka hnuteľných ľudí. Zároveň je ale neoddiskutovateľné, že označenie michelinskej hviezdy pridáva danej lokalite punc výnimočnosti.

Otázkou ale zostáva, čo bolo predtým. Či vyššie ceny nehnuteľností alebo reštaurácia s michelinskou hviezdou. Či tak alebo tak, destinácia s michelinskou reštauráciou v okolí sa jednoznačne medzi turistami aj majiteľovi prázdninových nehnuteľností teší značnej obľube.

Rubrika: Zahraničné reality, Články
Zahraničné reality a nehnuteľnosti