Banner
Banner
Banner

Kúpte si v USA nový dom, vízum dostanete ako bonus

Na cestu z krízy hľadajú ekonómovia a vlády jednotlivých krajín najrôznejšie recepty. Americkí zákonodarcovia sa snažia rozhýbať americký realitný trh stimulom pre cudzincov. Ak si v USA kúpia nový dom, ponúknu im ako bonus americké vízum.

Mnohí Američania si za súčasnej situácie nové bývanie dovoliť nemôžu a v mnohých prípadoch sa tiež sťažil ich prístup k hypotékam. Zacielenie na cudzinca sa preto môže zdať logické. Typická ceduľa s nápisom “For sale” a kontaktom na realitného makléra zostáva na trávnikoch pred domčekmi určenými na predaj často niekoľko mesiacov. Aj napriek aktuálne nízkej ceny realít v USA sa prevažuje ponuka nad dopytom.

Senátor Chuck Schumer, jeden zo zákonodarcov, ktorý s návrhom prišiel, k tomu uvádza: “Cieľom číslo jeden je pomôcť trhu s bývaním. To našu ekonomiku ťahá výrazne dole. “A aké podmienky budú cudzinci musieť splniť? Minúť za dom aspoň pol milióna dolárov. “Títo ľudia sem prídu a budú tu míňať veľa peňazí. Musia tu žiť aspoň 180 dní a budú tu platiť dane. Takže na tom zarobíme a pomôžeme zároveň celej ekonomike,” tvrdí Schumer.

U národnej asociácii predajcov realít ale návrh nadšenie nevzbudzuje. Problém je podľa nej v tom, že predkladaný návrh neprispeje k vytvoreniu nových pracovných miest. Zahraniční investori navyše za reality v USA míňajú aj bez stimulov. Za posledných 12 mesiacov investovali do bytov a domov v Spojených štátoch 82 miliárd dolárov. Dostatočným podnetom pre ne bol výhodný kurz dolára a nízka cena realít.

Rubrika: Zahraničné reality, Články
Zahraničné reality a nehnuteľnosti