Banner
Banner
Banner

USA: nové víza pre záujemcov o kúpu nehnuteľností

Americký kongres začal prerokovávať nový druh víz, ktorý by uľahčil zahraničným záujemcom kúpu nehnuteľnosti v Spojených štátoch amerických.

Nariadenie VISIT-USA (The Visa Improvement to Stimulate International Tourism to the USA, v preklade zlepšenie víz na podporu medzinárodného turizmu v USA) by zabezpečila neimigrantské víza zahraničným investorom, ktorí zaplatia minimálne 500 tisíc dolárov na jednogeneračný dom v USA, s minimálne polovicou tejto čiastky utrácanou za primárnu rezidenciu.

Záujemcovia by vo svojej nehnuteľnosti museli stráviť minimálne 180 dní ročne, neboli by pritom vylúčení z amerického systému platenia daní.

Nariadenie by obsahovalo aj dodatok pre neimigrantské víza určené Kanaďanom starším ako 50 rokov. Víza, ktoré by sa vzťahovali na tých, ktorí Spojené štáty navštívili alebo tu vlastnia nehnuteľnosť, by boli predĺžené zo súčasných 180 na 240 dní.

Odborníci ale neočakávajú, že by dohoda prešla Kongresom už v tomto roku. Zrejme bude musieť byť predložená znova, napríklad hneď v nasledujúcom roku.

Rubrika: Zahraničné reality, Články
Zahraničné reality a nehnuteľnosti