Banner
Banner
Banner

Nehnuteľnosti pri golfe: Španielsko je destináciou číslo 1

Hoci je Španielsko v počte turistov v Európe až na druhom mieste za Francúzskom, medzi turistami prichádzajúcimi za golfom jednoznačne vedie. Vyplýva to z čerstvých dát, ktoré zverejnil Úrad cestovného ruchu v Costa del Sol (Španielsko). Zo správy o golfovej turistike vyplýva, že pribúda vyznávačov golfu i golfových ihrísk.

Podľa údajov Európskej golfovej asociácie golf v Európe aj naďalej získava na popularite. Pri porovnaní údajov z rokov 2005 a 2010 je zrejmé, že počet golfových ihrísk vzrástol z 6100 na 6800, počet hráčov sa tiež zvýšil, zo štyroch na štyri a pol milióna.

Aj naďalej je na špičke rebríčka Veľká Británia. V Anglicku a Škótsku je celkom 2417 ihrísk a viac ako milión hráčov. Na ďalších miestach sú Nemecko, Francúzsko, Španielsko a severské krajiny. V samotnom Anglicku je 1881 ihrísk a viac ako 805 tisíc hráčov, Nemecko sa môže chváliť so 700 ihriskami a takmer 600 tisíckami hráčov a Švédsko so 456 ihriskami a viac ako 512 tisíc hráčov.

Čo sa priamo týka Španielska, najväčšou ponukou sa môže pochváliť Andalúzia. V roku 2010 sa nachádzala takmer štvrtina všetkých golfových ihrísk v Španielsku práve tu. Najviac vyznávačov golfu sem prichádza z Veľkej Británie, nasledovaní sú golfový hráči z Nemecka a Škandinávie. Čo sa týka domácich golfových hráčov, vedú Madridčania, nasledovaní Kataláncami a obyvateľmi Baskicka.

Podľa odhadu ministerstva turizmu, obchodov a športu Andalúzia v roku 2010 privítala celkom 427 tisíc golfových turistov, čo je v porovnaní s rokom 2005 kumulatívny ročný nárast o 3,2 percenta. Títo turisti sem priniesli 687 miliónov eur (kumulatívny nárast 2,8 percenta ročne). Vyznávači golfu tvoria v Andalúzii dve percentá všetkých turistov, miestnym prinášajú 4,5 percenta ziskov z turizmu. Najviac využívajú hotely Nemci (70%), zatiaľ čo u Španielov či Britov neprekročí toto číslo 50%.

Podmienky na golf sú tu hodnotené veľmi pozitívne. Podmienky sú rozdelené do niekoľkých rôznych kategórií: dizajn ihriska, stav ihriska, značenie ihriska, ceny, možnosti požičania vybavenia, systém rezervácií, množstvo hráčov na ihrisku, infraštruktúra a vybavenie priamo na ihrisku, prostredie, prístup k ihrisku a doplnková ponuka. Respondenti spomínané kategórie hodnotili na desaťstupňovej škále (od najhoršej 1 po najlepšiu 10). Od Španielov si Andalúzia vyslúžila známku 7,96, od Nemcov 7,81 a od najspokojnejších Britov 8,16.

Záujem turistov, ktorých láka golf sa samozrejme premieta do dopytu po bývaní v blízkosti golfových ihrísk. A to je dobrá správa pre majiteľov tunajších golfových nehnuteľností, ktorí okrem vlastného užívania domov či apartmánov inkasujú zaujímavý výnos z ich ďalšieho prenájmu.

Rubrika: Reality Španielsko, Zahraničné reality
Zahraničné reality a nehnuteľnosti