Banner
Banner
Banner

Ceny luxusných nehnuteľností v Paríži klesajú

Ceny luxusných nehnuteľností v Paríži za prvý polrok 2012 v priemere poklesli o 3,4%. Mnohí to pripisujú krokom francúzskeho prezidenta Hollanda, ktorý navrhol zmeny daní u nehnuteľností.

Potenciálny záujemca o kúpu nehnuteľnosti v tejto neistej dobe odrádza už kríza eurozóny. Spolu s novými daňami môže byť dopad ešte oveľa citeľnejší. Prepad cien v Paríži sa teda javí skôr ako nevyhnutný. Naopak iné lokality tým môžu byť zvýhodnené. Navrch by mohol mať napríklad Londýn, hoci je v Európe, napriek tomu mimo eurozóny.

Opačný trend hlási za rovnaké obdobie Hong Kong, kde sa nachádzajú jedny z najdrahších luxusných nehnuteľnosti vo svete. Čísla z prvého polroka tohto roka hlásia nárast cien o 7,4%. Za Hong Kongom v rebríčku nasleduje Moskva a Sydney, kde ceny vzrástli o 5,5, respektíve 3,7%.

Hong Kong tým pokračuje vo svojom trende a ostatné mestá necháva s prehľadom za sebou. Napríklad Londýn z hľadiska ceny prevyšuje o 82 percent. Za sebou necháva aj New York, a to aj napriek tomu, že ten doteraz bol spolu s Londýnom považovaný za bezpečné miesto pre investície.

Svetoví záujemcovia, predovšetkým z Číny, majú možnosť presunu do iného svetového mesta. A Londýn sa javí ako jedna z najlepších možných variantov.

Rubrika: Reality Francúzsko, Zahraničné reality, Články
Zahraničné reality a nehnuteľnosti