Banner
Banner
Banner

Pri kúpe nehnuteľnosti v zahraničí hrá rolu i miestna kuchyňa

Nie je bez zaujímavosti, že pri natoľko náročnej činnosti, ako pri výbere nehnuteľnosti bezpochyby môžu rozhodovať aj zdanlivo nepodstatné detaily. Jedným z týchto detailov je nepochybne i miestna kuchyňa – v poslednej dobe totiž rýchlo rastie počet ľudí, ktorí vyberajú svoje dovolenky práve podľa toho, akých kulinárskych zážitkov sa im tam dostane.

Celková útrata v reštauráciách rastie v súčasnosti o viac než 10% ročne.

V tomto ohľade je pravdepodobne najzaujímavejšou španielskou lokalitou oblasť Baleárskych ostrovov. Tamojšie nespočetné taverny a reštaurácie zásobené najčerstvejšími surovinami dokážu zabezpečiť nevšedné kulinárske zážitky. A ak niekomu nevyhovujú ryby alebo mäso všeobecne, Baleárska kuchyňa má stále čo ponúknuť – na výber je z tortill, pečených zemiakov na niekoľko spôsobov či vynikajúcich vegetariánskych jedál ako trebárs Berenjanas con miel, teda tenkých plátkov baklažánu vyprážaných v tenkej vrstve medu.
Ostatné regióny nezostávajú pozadu, napríklad južné regióny ako Costa del Sol sú vyhlásené vynikajúcimi morskými plodmi, ktoré skvele dopĺňajú ostré korenené omáčky pripravené z paprík, cesnaku a bieleho vína.

Vyššie zmienené pokrmy sú len nepatrnou ukážkou z úžasne širokej a pestrej španielskej kuchyne – a tento gurmetský raj je vzdialený len pár hodín lietadlom!

Podobne lákavými oblasťami sú pre gurmety aj Francúzsko alebo Taliansko. Tunajšie kuchyne sú vyhlásené po celom svete a predovšetkým niektoré regióny z tejto obľuby môžu výrazne ťažiť aj z hľadiska cestovného ruchu, ktorý potom druhotne ovplyvňuje aj trh s nehnuteľnosťami. Rad ľudí totiž do oblasti, kde si dom alebo apartmán kúpi, najprv ide na dovolenku a ak sa im tu páči, uvažujú aj o kúpe nehnuteľnosti.

Rubrika: Zahraničné reality, Články
Zahraničné reality a nehnuteľnosti