Banner
Banner
Banner

Realitné kancelárie

Pokiaľ uvažujete o nákupe zahraničnej nehnuteľnosti, obrátite sa s najväčšou pravdepodobnosťou na niektorú z realitných kancelárií. Nákup nehnuteľnosti je nezanedbateľnou investíciou. Pri výbere vhodnej realitnej kancelárie je preto potrebné držať sa nasledujúcich pravidiel.

Ako vybrať realitnú kanceláriu pre nákup nehnuteľnosti v zahraničí:

1. Obracajte sa na realitné kancelárie, ktoré sa na predaj a nákup zahraničných realít špecializujú. Získate istotu profesionálnych služieb a znalosti prostredia v danej krajine a najširší výber nehnuteľností.

2. Bežné realitné kancelárie nemajú dostatok skúseností a kontaktov na zahraničných partnerov. V ich ponuke často nájdete len niektoré vybrané lokality. Tiež sa môže stať, že za nehnuteľnosť zaplatíte vyššiu sumu, než keby by ste využili služby špecializovanej realitnej kancelárie.

3. Špecializované realitné kancelárie vám poskytnú širokú ponuku nehnuteľností po celom svete. Pokiaľ si nevyberiete z ich databázy zahraničných realít, pripravia vám ponuku priamo na mieru vrátane vytipovania vhodnej nehnuteľnosti podľa vášho zadania. Je bežné, že nie všetky nehnuteľnosti nájdete v ponukovej databáze realitnej spoločnosti, podľa vašich preferencií vám ale nájdu dostatok ďalších alternatív na výber.

4. Realitné kancelárie špecializované na zahraničné reality by vám mali poskytnúť komplexnú škálu služieb. Od zaistenia osobnej prehliadky vybraných nehnuteľností v zahraničí, cez prípravu podkladov (výpis z katastra, projektová dokumentácia, kalkulácia prevádzkových nákladov,…) a všetkých potrebných zmluvných dokumentov vrátane ich právnej analýzy a zaistenia prekladu do slovenského jazyka.

5. Služby renomovaných realitných kancelárií nekončia iba realizáciou nákupu nehnuteľnosti. Na prianie klienta pomôžu i s prihlásením na úradoch, s prehlásením energií, ale i s ďalšími potrebnými úkonmi, ako je napr. poistenie nehnuteľnosti, založenie bankového účtu v zahraničí a pod. Obrátiť sa na ne môžete i so žiadosťou o pomoc pri vybavovaní interiéru alebo prípadných stavebných úpravách.

6. Pokiaľ budete mať záujem nehnuteľnosť ďalej prenajímať, realitná kancelária vám sprostredkuje agentúry zaisťujúce tieto služby vrátane správy nehnuteľnosti, údržby, záhradníckych prác a pod.

Realitné kancelárie špecializované na zahraničné reality

» Rellox

Realitná spoločnosť Rellox sa špecializuje na sprostredkovanie kúpy a predaja zahraničných nehnuteľností a vo svojom odbore je lídrom trhu v strednej a východnej Európe. » Prezrieť celý profil

Zahraničné reality a nehnuteľnosti