Banner
Banner
Banner

Reality Chorvátsko

Nehnuteľnosti v Chorvátsku sa tešia veľkému záujmu investorov do nehnuteľností. Domy a apartmány na pobreží Jadranu kupujú Nemci, Rakúšania, Poliaci, Česi, Slováci, Maďari i ďalší.

Medzi najvyhľadávanejšie lokality patrí Dalmácia, a to jej pevninská časť i priľahlé ostrovy. Tie sú bez problémov dostupné trajektami, na niektoré z nich (ako napr. Vic alebo Ciovo) je možné priamo dôjsť automobilom, pretože sú s pevninou prepojené mostmi.

Pri výbere nehnuteľností na jadranskom pobreží sa určite vyplatí upnúť pozornosť na oblasti ako Zadar, Bibinje, Split, Trogir, Makarská riviéra, ostrovy Brač, Hvar, Ciovo alebo Korčula. Zabudnúť samozrejme nesmieme ani na Dubrovník, ktorý sa stáva módnou destináciou európskej smotánky podobne ako letoviská na Francúzskej riviére. Z hľadiska dopravnej dostupnosti, najmä pri cestách automobilom zo strednej a východnej Európy, môže byť zaujímavou alternatívou tiež polostrov Istria, ktorý sa nachádza na severnom pobreží Chorvátska.

Nehnuteľnosť môžete zakúpiť ako fyzická osoba, alebo v Chorvátsku založiť obchodnú spoločnosť, ktorú budete mať v 100 % vlastníctve. V Chorvátsku je nutné mať zaistené dôkladné preverenie kupovanej nehnuteľnosti. Je bežným javom, že predávané nehnuteľnosti sú postavené na čierno alebo im chýba potrebná dokumentácia. I z tohto dôvodu neodporúčame vykonávať nákup tzv. na vlastnú päsť alebo prostredníctvom neznámej chorvátskej realitnej kancelárie, ale cez realitné spoločnosti, ktoré sa na predaj realít v Chorvátsku špecializujú. » Prejsť na prehľad realitných kancelárií.

Máte záujem o nehnuteľnosti v Chorvátsku?

Články, ponuky a ďalšie informácie o chorvátskych realitách nájdete v rubrike: Reality Chorvátsko.

Sponzor sekcie

» Partnerom sekcie Reality Chorvátsko je realitná spoločnosť Rellox, najväčší predajca zahraničných realít v strednej a východnej Európe. Prehľad nehnuteľností na predaj v Chorvátsku nájdete na špecializovanom webe Nehnuteľnosti Chorvátsko.

Zahraničné reality a nehnuteľnosti