Banner
Banner
Banner

Reality Švajčiarsko

Bez zveličenia môžeme konštatovať, že Švajčiarsko patrí k najlepším adresám v Európe. Švajčiarske Alpy, oblasť jazier pri hraniciach s Talianskom – Lago di Lugano alebo Lago Maggiore, rovnako ako mesta Bazilej, Zürich, Ženeva alebo St. Moritz sú miesta ponúkajúce skvelé podmienky na život alebo druhé bývanie.

Z alpských lokalít je najväčší záujem hlavne o strediská ako Saas Fee, Verbier, Wengen, Zermatt, Villars alebo Livigno. Všetky ponúkajú záruku vynikajúcich snehových podmienok, lyžovanie na ľadovci, moderných lanoviek a služieb na tej najvyššej úrovni.

Obstaranie nehnuteľnosti vo Švajčiarsku je pomerne náročný proces. Nákupy rezidenčných nehnuteľností cudzími štátnymi príslušníkmi podliehajú zákonom a právnym ustanoveniam, ktoré sa v jednotlivých kantónoch odlišujú. V niektorých kantónoch je dokonca nákup nehnuteľností cudzincami pomerne výrazne obmedzený, alebo je vopred presne stanovený počet povolení na kúpu nehnuteľností cudzincami, ktorý bude vydaný, a to vrátane stanovenia maximálnej veľkosti pozemku, obytnej plochy atď. Tiež je potrebné počítať s tým, že transakcie prebiehajú vo švajčiarskych frankoch.

V každom prípade je možné pri nákupe nehnuteľnosti vo Švajčiarsku odporučiť využitie služieb špecializovanej realitnej kancelárie, ktorá ponúkne odborné poradenstvo, pomôže s výberom nehnuteľnosti a zaistí všetky potrebné formality. » Prejsť na prehľad realitných kancelárií.

Máte záujem o nehnuteľnosti vo Švajčiarsku?

Články, ponuky a ďalšie informácie o švajčiarskych realitách nájdete v rubrike: Reality Švajčiarsko.

Sponzor sekcie

» Partnerom sekcie Reality Švajčiarsko je realitná spoločnosť Rellox, najväčší predajca zahraničných realít v strednej a východnej Európe. Prehľad nehnuteľností na predaj vo Švajčiarsku nájdete na špecializovanom webe Nehnuteľnosti Švajčiarsko.

Zahraničné reality a nehnuteľnosti